Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Sisteme birden fazla yönetici atayabilir ve bu yöneticilerin yetkilerini ayarlayabilirsiniz. Örneğin; Okul ayarları (okul adı, yemekhane günleri, okul logosu), öğrenci düzenleme, kart düzenleme, veli düzenleme, istatistik görüntüleyebilme, kantinler ve yemekhaneler gibi yetkilendirmeler yapılabilir veya yetkiler kısıtlanabilir.
Hayır. Okul Kartım gelişmiş bir sistem olup, kantinlerin bulunmuş olduğu emniyet, askeriye veya diğer tüm kurumlarda kullanılabilir. Ayrıca yemekhane modülü öğrenci yurtlarında, üniversitelerde ve kurumların yemekhanelerinde kullanılabilir. Yemekhane modulü turnike ile haberleşebildiği için bir geçiş sistemi olarakta kullanılabilir. (Özel sistem istekleriniz için bizimle iletişime geçin.)
Evet. Okul kartım sistemi her türlü donanım ile haberleşebilecek yapıdadır. Sistemin kurulu olduğu bazı kurumlarda turnike sistemi ile okul kartım yemekhane modülü internet ile haberleşmekte ve turnikedeki başarılı/başarısız tüm geçişler anlık sistem üzerinden takip edilebilmektedir. İstatistikler modülü ile belirli tarih arasında turnikeden geçiş yapmış öğrencilerin listesi excel çıktısı olarak alınabilmektedir.
Hayır. Aksine nakit para kullanımını ortadan kaldırdığı için daha hızlı ve kullanışlı bir satış stratejisi sunar. Öğrenciler para vermek ve para üstü almakla uğraşmadan hızlı bir şekilde alışverişlerini tamamlarlar. Okul Kartım kantin modülü bulut tabanlı olup ilk açılışta veritabanı sorgusu yaparak tüm ürünleri tek seferde satış ekranına atar. Bu sayede her işlemde veritabanı sorgusu yapılmaz ve sunucudan dönen cevap beklenmediği için işlem çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.
Kantinde bulunan personel, açılan kantin kullanıcısı ile sisteme barkodlu veya hızlı satış ürünleri ekleyebilir, stok miktarları, satış fiyatlarını belirleyebilir. Aynı zamanda satış modülü ile barkodlu ürünlerin satışını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.
Evet. Öğrencileriniz için veli ekranından online olarak günlük ve aylık harcama limitleri belirleyerek öğrencinizin bu sınırdan fazla harcama yapmasının önüne geçebilirsiniz. Harcama limiti kantin satış ekranında öğrenci kartını okutur okutmaz görünmekte eğer sınır aşılmış ise alışverişin tamamlanmasına izin verilmemektedir.
İstatistikler modülünden günlük, haftalık, aylık ve yıllık geçiş sayılarını görebilirsiniz. Belirli tarih aralığı belirleyerek yemekhaneden geçen kişilerin listesini excel olarak dışarı aktarabilirsiniz. Bu sayede günlük, haftalık veya aylık yemekhanenin ortalama ne kadar yemek çıkarması gerektiğini öngörebilirisiniz.
İstatistikler modülünden günlük, haftalık, aylık ve yıllık kantin satışlarını görebilirsiniz. Belirli bir tarih aralığını seçerek kantinde yapılan alışverişleri excel olarak dışarı aktarabilirsiniz. (Tarih, saat, öğrenci adı, satış tutarı vb.)
Evet. Kurumda bulunan tüm kantinlerin ürün stok bilgilerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda stok alarmı için belirttiğiniz eşiğin altına düşünce sistem stok alarmı vermektedir. Bu sayede kantinde stoğu azalan ürünleri tespit edebilirsiniz.
Sisteme ürün eklerken ürün adı, barkod numarası, alış fiyatı, satış fiyatı, görseli ve stok miktarı gibi bilgiler eklenir.
Evet. Okul kartım kantin sistemi tamamen bir market sistemi mantığı ile çalışmaktadır. Öğrencinin aldığı ürünler kasada bulunan barkod cihazına okutulur, alınan ürünler sepete eklenir ardından sepet tutar toplamı ekranda görünür. Öğrenci barkod cihazına kartını uzaktan gösterir sağ ekranda öğrenci resmi ve özet bilgileri çıkar ardından kartta bakiye varsa alışveriş tamamlanır. (Kurum isteğine göre bu işlem şifreli bir şekilde de gerçekleştirilir.)
İki farklı harcama noktası bulunmaktadır. Bir tanesi kantin, diğeri ise yemekhane. Bu harcama noktalarından dilediğiniz kadar oluşturabilirsiniz. Örneğin; kurumunuzda iki kantin bulunmakta, bu durumda kantin modülünden iki farklı kullanıcı oluşturup her bir kantinde farklı kullanıcıları açarak sistemi kullanabilirsiniz. Bu sayede her harcama noktasının istatistiklerini ayrı ayrı takip edebilirsiniz.
Öğrenci modülünde öğrencilerin ad, soyad, okul no ve sınıfı gibi bilgilerin yanı sıra öğrencinin görselini ekelyebileceğiniz veya anlık bilgisayara bağlı webcam ile çekip kaydedebileceğiniz alan mevcut. Tüm bunlarla birlikte bir öğrenciye, bir veli ve birden fazla kart ekleyebilirsiniz.
Bu bilgi üç farklı yöntem ile takip edilebilir. İlki öğrenciler için okul içerisinde bakiye sorgulama noktaları oluşturulur ve bu ekranlara kartlarını göstererek kalan bakiye ve kullanım haklarını görebilir. İkincisi öğrenci internete bağlı bir cihazdan okul kartım paneline giriş yaparak kalan kullanımlarını görebilir. Üçüncüsü ise son 10₺ bakiye ve abonelik süresi/kredisi son 3 gün/kredi kalan öğrencinin veli iletişim numarasına sistem tarafından otomatik bilgi SMS'i gider bu sayede öğrenci mağduriyet yaşamadan kalan kullanım haklarını yeniler.
Okul kartım yemekhane modülünde Aylık/Yıllık abonelik yaptıran öğrenciler için yemekhanede gün rezervasyonu yapılır, rezeryasyon yapılan günlerde öğrenci yemek yemezse de yemek hakkı yanar. Bir sonraki gün önceki günün yemeğini yiyemez. (Bu işleyiş kurumun insiyatifine göre değiştirilebilir. Her türlü yemekhane kurgusu sisteme uyarlanabilir. Ör: Günde bir kez, iki kez veya sınırsız yeme hakkı gibi.)
Okul kartım yemekhane sisteminde, öğrenci aboneliği kapsamında sadece günde bir kez yemek yiyebilir. Eğer ikinci kez yemek isterse bakiyesinden düşer.
Evet vardır. Okul kartım yemekhane modülünde Abone/Kontör/Kredi sisteminin dışında bakiye sistemi de bulunmaktadır. Bu sayede yemekhane aboneliği bulunmayan öğrenciler kartlarına yükledikleri bakiyeler ile yemek yiyebilirler.
Evet. Okul kartım yemekhane sistemine kayıtlı tüm öğrencilerin hangi gün ve saatte yemek yediği veya yemediği tespit edilebilir.
Evet. Okul kartım sistemi bulut tabanlı çalışma yapısında olup internete bağlı her cihazdan (Telefon, Tablet, Bilgisayar vb.) öğrencinin alışveriş geçmişi detaylı bir şekilde (Tarih, Saat, Sepet vb.) görüntülenebilir.
Evet. Okul kartım sisteminde temassız kartlar (RFID Kart, Mifare Kart, Proximity Kart, Manyetik Kart ve Barkodlu Kart) ile güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.
İnternet bağlantınız kesildi!